Blogy

Ne rozšíření dobývacího prostoru na ložisku bentonitu Maršov u Tábora!

Takový název nese petice občanů Malšicka proti chování firmy Keramost, která si z jihočeské krajiny vytváří Klondike. Nechceme bránit soukromým firmám v podnikání, ale pokud pracuje v oboru, který takto výrazně dopadá na okolí (doprava, krajinný ráz, podzemní vody, hluk, prach, ovlivnění biotopu), nemůže být vyjádření úředníků Ministerstva životního prostředí pouhým cárem papíru, ale musí být závazné.

Z petice hejtmanovi vybírám:

Pojďme volit!

Týdny zbývající do podzimních sněmovních voleb uběhnou velmi rychle. 24 politických stran si brousí zuby, aby celorepublikově přesáhly 5 % zisk a obsadily co nejvyšší počet poslaneckých křesel. 

Blíží se nám termín otevření další části dálnice D3

Blíží se nám termín otevření další části dálnice D3 z Tábora do Veselí nad Lužnicí. Všichni se na tuto událost jistě těšíme. Ať už jen ze zvědavosti nad novou trasou dopravy, která vede zase trochu jinou částí naší krajiny než dosud, nebo zrychlením cestování směrem na jih a zpět a v neposlední řadě pro město Tábor, tedy nás, všechny nejdůležitější, odvedení velké části automobilové dopravy mimo naše město. Jediným stínem této události je zpoplatnění celého hotového úseku dálnice D3. Rád bych se zamyslel nad dopravní situací v našem městě po této události.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - blogy